Eryaman 5 Etap
Ana Sayfam YapEryaman 5 EtapEryaman 5 Etap
 

Toplu Yapı Yönetimi

Yönetim Kurulu

  Yönetim Kurulu
Eryaman 5 Etap

Temsilciler Kurulu

  Temsilciler Kurulu
Eryaman 5 Etap
Denetim Kurulu   Denetim Kurulu
Eryaman 5 Etap
Yönetim Personeli

  Yönetim Personeli

Eryaman 5 Etap
Eryaman 5 Etap

Duyurular

Vefat ve Başsağlığı Mesajı
Kat Malikleri Dikkatine
Bilgilendirme
Market Servisleri Hk. Duyuru

Faydalı Bilgiler

Sıkça Sorulan Sorular

  Sıkça Sorulan Sorular
Eryaman 5 Etap

Nöbetçi Eczaneler

  Nöbetçi Eczaneler
Eryaman 5 Etap
Önemli Telefonlar   Önemli Telefonlar
Eryaman 5 Etap
Faydalı Linkler

  Faydalı Linkler

Eryaman 5 Etap
Gazete Manşetleri   Gazete Manşetleri
Eryaman 5 Etap
Eryaman Faydalı Bilgiler   Diğer Faydalı Bilgiler
Eryaman 5 Etap
Eryaman 5 Etap
Duyurular

Tarih :11.07.2014

Sayın Kat Maliki,

Eryaman 5. Etap Toplu Yapı Temsilciler Kurulunun 20.06.2014 günü yapmış olduğu seçim sonucunda TYY Planı gereği Yönetim Kurulumuz aşağıdaki gibi görev dağılımı yaparak göreve başlamıştır.

Başkan
Ali BAHADIR
46499 Ada Aktürk

 

BAŞKAN YRD.
Ferruh ÖZDEMİR
46503 Ada Özar

 

SAYMAN
Kadir Halil EROĞLU
46507 Ada Sutek
 

ÜYE
  Mehdi BOSTAN
46506 Ada Sutek)
ÜYE
Mete DURSUN
46497 Ada Sarıgül
 

Toplu Yapı Temsilciler Kurulu 22.06.2014 günü yapılan olağan toplantısında 2014-2015 dönemine ait tahmini işletme bütçesi görüşülerek karara bağlamıştır.

5 Etap Toplu Yapı Yönetiminin 01.07.2013-30.05.2014 Döneminde Geçekleştirdiği Faaliyetler

Toplu Yapı Temsilciler Kurulunun 19.07.2012 ve 74 sayılı kararı gereği Enerji-Sa Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. nezdinde serbest tüketicilik hakkından yararlanarak, indirimli perakende satış tarifesine geçiş işlemleri yapılmış; 03.09.2013 tarihi itibariyle indirim oranı % 5,31 den % 10 ‘a çıkarılıp yeniden sözleşme yapılmış ve adalarımızın elektriği indirimli olarak kullanmaları sağlanmıştır.

Etap bünyesinde bulunan 88 asansörün standartlara uygun hale getirilmesi için; revize, bakım ve onarım işleri Toplu Yapı Yönetiminin koordinasyonunda OM Elektrik Makine LTD. ŞTİ.’ ne yaptırılmaktadır.

Toplu Yapı Yönetimi ve 9 ada yönetiminin Isı Merkezleri, Jeneratör ve bina içlerindeki yangın tüplerinin bakım ve dolum işleri için Tam Tüp firması ile sözleşme yapılmasına aracılık etmiştir.

Etimesgut Belediye Başkanı ile yapılan görüşme sonucunda; 06.04.2013 tarihli yazımızla talep edilen işlerle ilgili olarak Koca Yusuf Parkı ve yürüyüş yolu bitirilmiş, Yaşar Doğu Parkının zemin kaplaması, spor sahaları telleri, aydınlatma direk ve lambaları değiştirilmiş, park boyunca Şehit Abdulkadir Yüzbaşıoğlu İÖO’ na kadar tek taraflı kaldırım yaptırılmıştır. Özar 46503 Ada ve Sutek 46506 Ada arasındaki boş alana park yapımı devam etmekte, Açelya Parkının revizyonu ve etap sakinlerimizin istekleri doğrultusunda yeni fitnes aletlerinin konulması, Etabımızda ihtiyaç olan bölgelerin asfaltlanması. Ayrıca Ecevit Parkı yanındaki boş alana ise Emekli Evi ve sosyal tesis yapılması için talepte bulunulmuştur.

235, 238 ve 242 sokaklara girişimlerimiz sonucu, Belediye tarafından yayaların güvenli olarak yürüyebilmesi için araç hız kesicilerin konulması sağlanmıştır.

Etap Yönetim binamızın etrafı Etimesgut Belediyesince asfaltlanmış ve bordür yapılmıştır.

Etap Yönetim Binasının alt tarafında bulunan boş arazide Etimesgut Belediyesince yollar açılarak ağaç dikimine uygun hale getirilmiş olup Etap Yönetimimizin Orman Bakanlığından ücretsiz olarak sağladığı 550 adet çam ağacının 11 ada yönetim ve görevlileri ile gönüllü kat maliklerimizin katılımı ile dikilmesi sağlanmıştır. Ayrıca Etimesgut Belediyesi sulama aracı ile çam ağaçlarının sulamasına destek verilmiştir. Diğer taraftan Etap Yönetim Binasına yakın alanlara dikilen ağaçlar Etap Yönetimimiz tarafından sulanmış olup, 2634 sokak boyunca Ilgazlar Adası tarafından dikilmiş olan ladin çam ağaçları ise aynı ada tarafından sulanmaktadır.

Şehit Abdulkadir Yüzbaşıoğlu İÖO kız voleybol takımının Türkiye Şampiyonluğu Final karşılaşması için yol giderleri için katkı sağlanmış, çocuklarımız Türkiye ikincisi olmuştur.

Belediye ilaçlama ekipleriyle koordine olarak özelikle yaz aylarında sık sık Etimesgut Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin etabımıza gelmesi sağlanmış ve sık sık ilaçlama yaptırılmıştır.

ENERJİ-SA ekipleri Etap genelindeki aydınlatmalar için geceleri gelerek yanmayan direkler için Teknik Personelimizle birlikte çalışmak suretiyle; ampul, balans, ateşleyici, sigorta gibi parçaları değiştirmiş, kablo patlağı olan yerlere müdahale edilerek Etabımızın sokak aydınlatmalarının sürekli çalışır vaziyette olması sağlanmıştır.

Geçen 1 yıllık dönem içersinde; Toplu Yapı Teknik Personeli (Elektrik 980 adet, Sıhhi Tesisat 986 adet) 11 Adada meydana gelen 1.962 adet arızaya en kısa sürede müdahale etmiştir. Ayrıca teknik elemanlarımızca; adaların ortak mahal, peyzaj ve blok içlerini de kapsayacak şekilde, meydana gelen tüm arızaların giderilmesine devam edilmiştir.

Toplu Yapı Yönetimi ayrıca Muhasebe ve Aidat Takip birimleri ile 11 Adamızın tüm muhasebe işleri ile 3444 kat malikimizin aidatlarını düzenli şekilde tutmaktadır.

Değerli Kat Malikimiz;

Aynı anda hem Ziraat Bankası hem de Yapı ve Kredi Bankası aracılığı ile aidat ödemeleri devam etmektedir.

Aidat ödemelerinizi eskiden olduğu gibi;

Her ayın son iş gününe kadar sicil numaranızı belirtmek suretiyle herhangi bir T.C. Ziraat Bankası şubesinden (GİŞEDEN) her gün saat 15:30 dan sonra veya,

Herhangi bir Yapı Kredi Bankası Şubesine (saat kısıtlaması olmadan) mesai saatleri içerisinde giderek (GİŞEDEN) masraf ödemeden “Fatura Ödemeleri-Tahsilat Ürünü-Eryaman 5.Etap”- menüsünden “Üye Sicil Numaranızı” belirterek yatırabilirsiniz. (İleride Yapı Kredi Bankasının Kartsız işlem uygulaması seçeneği ile ATM den para yatırılabilecek olup, uygulamaya başlandığında kat maliklerine bilgi verilecektir.)

ÖNEMLİ DUYURU

AİDAT ÖDEMELERİNİN YAPILACAĞI BANKALAR

ÖNEMLİ DUYURU AİDAT ÖDEMELERİNİN YAPILACAĞI BANKALAR

T.C. ZİRAAT BANKASI AİDATLAR BÜTÜN ŞUBELERİN GİŞELERİNDEN SAAT 15:30'DAN SONRA YATIRILABİLECEKTİR.
YAPI VE KREDİ BANKASI AİDATLAR BÜTÜN ŞUBELERİN GİŞELERİNDEN “FATURA ÖDEMELERİ -TAHSİLAT ÜRÜNÜ-ERYAMAN 5” MENÜSÜNDEN SİCİL NUMARANIZI BELİRTİLEREK YATIRILABİLECEKTİR.

Ayın son gününün Cumartesi veya Pazar’a ya da tatil günlerine denk gelmesi halinde; aidat yatırma son günü, bir sonraki iş gününe sarkmaz. (Son gün Cuma günüdür). Gecikme cezası ödememek için aidatlarınızı ayın son iş gününe kadar yatırmayı ihmal etmeyiniz. Aidat ödemelerinizi (HESABIN IBAN NUMARASI OLMADIĞI İÇİN) başka bir bankadan EFT yaparak ödemeniz mümkün değildir. Ancak, kendi adınıza herhangi bir T.C. Ziraat Bankası veya Yapı Kredi Bankası Şubesinden hesap açtırılarak, aynı hesaba otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde, başka bir bankadan kendi hesabınıza EFT yapma şansınız olacaktır. Geciken aidatlarınızı, bir sonraki ayın aidatı ile birlikte yatırabilirsiniz. Diğer bir ifade ile; geç yatırılan aidatların kısmi tahsilâtı yapılamadığından, geciken ay/aylara ait anapara ve gecikme faizi ile birilikte yeni aya ait aidat tutarını banka beraber tahsil etmek zorundadır. İki aidat borcu olan kat maliklerimiz hakkında otomatik olarak icra işlemleri başlatılacağı için özellikle evi kirada olan kat maliklerimizin Etap Yönetimi ile irtibata geçerek (0312 283 21 07 veya 08) numaralı telefondan aidatlarının ödenip ödenmediğini kontrol etmeleri, önemle rica olunur.

Ada veya Toplu Yapı Yönetimimizden gönderilecek olan tebligatların elinize düzenli bir şekilde ulaşabilmesi için adres değişikliği olan kat maliklerimizin Toplu Yapı Yönetimine yazılı veya telefon ile adres değişikliğini bildirmelerini (0 312 283 21 07 veya 08) önemle rica ederiz. Aksi takdirde tebligatların elinize ulaşmaması halinde sorumluluk size ait olacaktır.

Etabımızda bulunan bütün blokların şofben bacaları, tuğlalı şönt bacadır. Başkent Doğalgaz A.Ş. ekiplerince; 28.01.2009 tarihinde farklı adalarımızın değişik bloklarında yapılan baca kontrollerinde, mevcut bacaların 2005 yılında kabul edilen yönetmeliğe uygun olmadığı, yönetmelikten sonra sadece çelik baca veya hermetik bacalı cihazlara izin verildiği belirtilmiştir.

Doğalgaz kullanan ve kullanacak olan sakinlerimizin; konutlarında almaları gereken tedbir ve hermetik cihaza geçme sorumluluğu kendilerine aittir. Hermetik cihaz taktıracak sakinlerin ada yönetimlerinden görüş almaları, yapılacak tadilat için proje onayına dikkat etmeleri, tadilatın blok yapının standardını bozmaması ve görüntü kirliliği yaratmaması için hermetik bacanın ventilasyon noktasından çıkarılması uygun olacaktır. Özellikle; can güvenliği için şofben ve aspiratör birlikte çalıştırılmamalıdır. Şofben çalışırken tam havalandırma yapılmalı, fleks boru ve çevresi kontrol edilmeli, lüzumu halinde yenilenmesi gerekmektedir. Balkonlarını cam ile kapatanların/kapatacakların ventilasyon bacası açtırmaları veya balkon camlarını açık tutmaları can güvenliği açısından önem arz etmektedir.

Ayrıca, Eryaman 5.Etap TYY ve adalar ile ilgili bilgileri www.eryaman5.com adresinden takip edebilir ve bize eryaman5etap@ttmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu vesile ile 2 yıllık çalışma döneminde vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Toplu Yapı YönetimiAdalarYönetimi

Eryaman 5 EtapEryaman 5 Etap
Tel.: 0312 283 21 07 - 08
Faks: 0312 283 21 10
E-Mail:
info@eryaman5.com

Eryaman 5 Etap

Eryaman 5 EtapEryaman 5 EtapEryaman 5 Etap
Eryaman 5 EtapYönetim Kurulu
Eryaman 5 EtapTemsilciler Kurulu
Eryaman 5 EtapDenetim Kurulu
Eryaman 5 EtapYönetim Personeli
Eryaman 5 Etap46493 Ada
Eryaman 5 Etap46494 Ada
Eryaman 5 Etap46495 Ada
Eryaman 5 Etap46496 Ada
Eryaman 5 Etap46497 Ada
Eryaman 5 Etap46499 Ada
Eryaman 5 Etap46500 Ada
Eryaman 5 Etap46501 Ada
Eryaman 5 Etap46503 Ada
Eryaman 5 Etap46506 Ada
Eryaman 5 Etap46507 Ada
  
Eryaman 5 EtapAna Sayfa
Eryaman 5 EtapHakkımızda
Eryaman 5 EtapDuyurular
Eryaman 5 EtapFotoğraf Galerisi
Eryaman 5 Etap5.Etap Krokisi
Eryaman 5 EtapEryaman Haritası
Eryaman 5 EtapFaydalı Bilgiler
Eryaman 5 Etapİletişim
[Taşı]  [Kapat]