Eryaman 5 Etap
Ana Sayfam YapEryaman 5 EtapEryaman 5 Etap
 

Toplu Yapı Yönetimi

Yönetim Kurulu

  Yönetim Kurulu
Eryaman 5 Etap

Temsilciler Kurulu

  Temsilciler Kurulu
Eryaman 5 Etap
Denetim Kurulu   Denetim Kurulu
Eryaman 5 Etap
Yönetim Personeli

  Yönetim Personeli

Eryaman 5 Etap
Eryaman 5 Etap

Duyurular

Vefat ve Başsağlığı Mesajı
Kat Malikleri Dikkatine
Bilgilendirme
Market Servisleri Hk. Duyuru

Faydalı Bilgiler

Sıkça Sorulan Sorular

  Sıkça Sorulan Sorular
Eryaman 5 Etap

Nöbetçi Eczaneler

  Nöbetçi Eczaneler
Eryaman 5 Etap
Önemli Telefonlar   Önemli Telefonlar
Eryaman 5 Etap
Faydalı Linkler

  Faydalı Linkler

Eryaman 5 Etap
Gazete Manşetleri   Gazete Manşetleri
Eryaman 5 Etap
Eryaman Faydalı Bilgiler   Diğer Faydalı Bilgiler
Eryaman 5 Etap
Eryaman 5 Etap
Duyurular

Tarih :04.07.2011

Sayın Kat Maliki,
Toplu Yapı Yönetimi Planı gereğince, Toplu Yapı Temsilciler Kurulu 16.06.2011 tarihinde olağan (çoğunluklu) toplantısına; 46506 Ada Başkanı hariç 10 Ada Başkanı katılmış olup, 01/07/2010-31/05/2011 dönemine ait Toplu Yapı Yönetimi faaliyetleri görüşülmüş ve oy birliği ile ibra edilmiştir.

01/07/2011-30/06/2012 Toplu Yapı Yönetimi bütçesi görüşülmüş; bu bütçe döneminde, genel işlerimizin yapılabilmesi ve adaların içerisinde meydana gelen arızaların zamanında ve yerinde çözülmesine yönelik harcama kalemleri asgari düzeyde tutularak oy birliğiyle kabul edilmiştir. 

Aidat ödemelerinizi her ayın son iş gününe kadar sicil numaranızla beraber herhangi bir T.C. Ziraat Bankası Şubesine masraf ödemeden Kurumsal Tahsilat adıyla yatırabilirsiniz. Ayın son gününün Cumartesi veya Pazar’a ya da tatil günlerine denk gelmesi halinde; aidat yatırma son günü, bir sonraki iş gününe sarkmaz. Gecikme cezası ödememek için aidatlarınızı ayın son iş gününe kadar yatırmayı ihmal etmeyiniz. Aidat ödemelerinizi başka bir bankadan EFT yaparak ödemeniz mümkün değildir. Fakat kendi adınıza herhangi bir T.C. Ziraat Bankası şubesinden hesap açtırıp, aynı hesaba otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde, başka bir bankadan kendi hesabınıza EFT yapma şansınız olacaktır. Geciken aidatlarınızı, sicil numaranıza, bir sonraki ayın aidatı ile birlikte yatırabilirsiniz. Geç yatırılan aidatların kısmi tahsilâtı yapılamadığından, geciken ay ve cezası ile yeni ayı ilgilendiren, aidat miktarını banka beraber tahsil etmek zorundadır. İki aidat borcu olan kat maliklerimiz hakkında otomatik olarak icra işlemleri başlatılacağı için özellikle evi kirada olan maliklerimizin, Etap Yönetimi ile irtibata geçerek (0312 283 21 07 veya 08) numaralı telefondan aidatlarının ödenip ödenmediğini kontrol etmeleri, önemle rica olunur.

Doğalgaz kullanan ve kullanacak olan sakinlerin konutlarında almaları gereken tedbir ve hermetik cihaza geçme sorumluluğu kendilerine aittir. Hermetik cihaz taktıracak sakinlerin ada yönetimlerinden görüş almaları, yapılacak tadilat için proje onayına dikkat etmeleri, tadilatın blok yapısının standardını bozmaması ve görüntü kirliliği yaratmaması için Hermetik cihaz taktıracak sakinlerin cihaz bacasını ventilasyon bacası yanından çıkarması gerekmektedir.

Özellikle; can güvenliği için şofben ve aspiratör birlikte çalıştırılmamalıdır. Şofben çalışırken tam havalandırma yapılmalı, fleks boru ve çevresi kontrol edilmeli, lüzumu halinde yenilenmesi gerekmektedir. Balkonlarını cam ile kapatanların/kapatacakların balkon camında da ventilasyon bacası açtırmaları yasal zorunluluktur.

TYY ve Ada Yönetimleri tarafından yapılan tebligatlar, kat maliki tarafından Etap Yönetimine bildirilen adreslere yapılmaktadır. Etap genelinde birçok kat maliklerimizin adreslerinin eksik ya da hatalı olduğu görülmektedir. Adres değişikliği yazılı olarak Toplu Yapı Yönetimine bildirilmediği sürece kayıtlı adresinize yapılan tebligatlar yasal olarak tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İrtibatın sağlanması amacıyla bütün kat maliklerimizin etabımıza ulaşarak adreslerini güncellemeleri gerekmektedir. Yeni dönem aidatlarınızı, etabımız ve adanızla ilgili gelişmeleri eryaman5.com adresinden takip edebilir, görüş ve önerilerinizi ziyaretçi defterine yazabilirsiniz.

Bu vesile ile 2011-2012 dönemi TYY bütçesinin sakinlerimize hayırlı olmasını temenni ederiz.

Saygılarımızla...
Eryaman 5.Etap Toplu Yapı Yönetim Kurulu

 

 

 

Toplu Yapı YönetimiAdalarYönetimi

Eryaman 5 EtapEryaman 5 Etap
Tel.: 0312 283 21 07 - 08
Faks: 0312 283 21 10
E-Mail:
info@eryaman5.com

Eryaman 5 Etap

Eryaman 5 EtapEryaman 5 EtapEryaman 5 Etap
Eryaman 5 EtapYönetim Kurulu
Eryaman 5 EtapTemsilciler Kurulu
Eryaman 5 EtapDenetim Kurulu
Eryaman 5 EtapYönetim Personeli
Eryaman 5 Etap46493 Ada
Eryaman 5 Etap46494 Ada
Eryaman 5 Etap46495 Ada
Eryaman 5 Etap46496 Ada
Eryaman 5 Etap46497 Ada
Eryaman 5 Etap46499 Ada
Eryaman 5 Etap46500 Ada
Eryaman 5 Etap46501 Ada
Eryaman 5 Etap46503 Ada
Eryaman 5 Etap46506 Ada
Eryaman 5 Etap46507 Ada
  
Eryaman 5 EtapAna Sayfa
Eryaman 5 EtapHakkımızda
Eryaman 5 EtapDuyurular
Eryaman 5 EtapFotoğraf Galerisi
Eryaman 5 Etap5.Etap Krokisi
Eryaman 5 EtapEryaman Haritası
Eryaman 5 EtapFaydalı Bilgiler
Eryaman 5 Etapİletişim
[Taşı]  [Kapat]